середа, 18 вересня 2019 р.
До Дня Миру
Із давніх-давен символом миру вважався голуб.
У країнах Сходу цей птах – священний, добрий вісник богів. Існує легенда про те, як голубки богині кохання Венери звили кубло в шоломі бога війни Марса. У свою чергу, Марс, щоб не руйнувати пташину оселю, відмовився від військових дій, які могли б принести великі людські втрати.
Давні слов’яни вірили, що в голуба перетворюється душа людини, яка померла.
Християни вважали, що цей птах є символом Святого Духа, що голуб приносить у дім щастя, лад і спокій. У кожній хаті обов’язковим був тотем – оберіг, вирізаний із деревини. Його вішали над обіднім столом, який стояв у передньому, червоному кутку горниці. Увечері, коли родина збиралася за столом біля самовару, птах починав крутитися навколо себе, зазираючи, таким чином, у всі кутки хати, перевіряючи чи всюди лад.
Найбільшу популярність вислів «голуб миру» отримав після закінчення Другої світової війни. У квітні 1949 року в Парижі та Празі одночасно проходив перший Всесвітній конгрес прихильників миру під гаслом: «Захист миру – справа всіх народів миру». Засіданню необхідною стала емблема, завдяки якій слово «мир» стане зрозумілим кожній людині на планеті. За допомогою звернулися до геніального іспанця, великого Пабло Пікассо. Емблема була намальована: це був білий голуб , який ніс у дзьобі оливкова гілку. Голуб – прагнення до польоту, свободи, миру. Білий колір – символ чистоти, чесноти, радості. Оливкова гілка – символ перемоги, миру та примирення.
Cучасні символи миру
Сучасне життя змінює погляди людей, сприйняття оточуючого світу, уподобання. Саме тому поряд із традиційними з’явилися нові символи миру.
Вифлеємський вогонь миру, який долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, який мандрує із заходу на схід, долаючи кордони та єднаючи християн у переддень Різдва Христового.
Символом міжнародного руху за мир є прапор світу, що складається з палітри веселки.
Зворушливий плюшевий ведмедик Тедді – це символ далекого дитинства, теплого та безтурботного. Ця іграшка асоціюється з тими почуттями, які завжди живуть у серцях людей планети: тепло материнської турботи, душевна рівновага та спокій, і найголовніше – віддаленість від усіх проблем.
Символом міжнародної солідарності всіх людей світу став Дзвін Миру. Його було відлито з тих монет, що пожертвували діти всіх континентів, і передано в подарунок Японією як натяк на те, якою може бути ціна війни для людей. На дзвоні зроблено напис: «Хай буде загальний мир в усьому світі».
Перший Дзвін Миру був встановлений у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку 1954 року.
У 1996 році такий самий дзвін був встановлений у штаб-квартирі ООН у Відні. Дзвін Миру встановлено в багатьох містах Японії, Німеччини (1989), Польщі, Туреччини (1989), Мексики (1990), Австралії (1992), Монголії (1993), Філіппін (1994), Канади (1996), Бразилії (1997), Аргентини (1998), Еквадору (1999), Узбекистану (2003) та інших.
Дзвін Миру — це символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства й солідарності народів. І водночас — це заклик до дії в ім'я збереження миру та життя на Землі, збереження Людини й Культури.
Щороку 21 вересня — у Міжнародний день миру — люди в усьому світі збираються, щоб ушанувати пам'ять жертв непорозумінь і конфліктів, заявити про власну готовність присвятити себе втіленню в життя давньої мрії людства – жити в мирі.
Мир — це щоденний, щотижневий, щомісячний процес, який поступово змінює думки, повільно розмиває старі бар’єри, спокійно будує нові структури.
~ Джон Ф. Кеннеді
Багато хто думає, що мир – то відсутність війни. Та мир є це дещо більше. Мир – ще й добрі стосунки між людьми... Мир треба нести кожного дня, кожного дня треба налагоджувати контакти між людьми, шукати доброго спілкування.
~ Любомир ГУЗАР
Людям не вдається порозумітися одне з одним, тому що вони бояться одне одного; вони бояться одне одного, тому що не знають одне одного; вони не знають одне одного, тому що не спілкувалися одне з одним.
~ Мартін Лютер Кінг
Темрява не прожене темряву; це може зробити тільки світло. Ненависть не прожене ненависть; це може зробити тільки любов.
~ Мартін Лютер Кінг
Одного разу мене запитали, чому я не беру участі в антивоєнних демонстраціях. Я відповіла, що ніколи цього не робитиму, та лише буде мітинг за мир — я там буду.
~ Мати Тереза з Калькути
Якщо ви хочете укласти мир з вашим ворогом, то вам доведеться співпрацювати з вашим ворогом. Тоді він стане вашим партнером.
~ Нельсон Мандела
На війні головне перемогти свою ненависть до ворога, інакше вона переможе тебе.
~ о. Іван Гуня
Правдивий мир — це праця задля того, щоб кожен мав рішення проблем і задоволення потреб на своїй землі, батьківщині, у родині, суспільстві.
Папа Франциск
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар